Akcesoria do łączenia i obróbki EPDM

Firma Firestone opracowała i stworzyła szeroką gamę produktów pomocniczych, dzięki czemu mamy do dyspozycji kompletny system. W jego skład wchodzą: wielkoformatowe arkusze EPDM, taśmy łączeniowe, kleje, uszczelniacze, materiały do obróbek rur i innych detali, elementy wykończeniowe i akcesoria montażowe.

Folia EPDM Firestone PondGard może być w łatwy sposób sklejana na miejscu inwestycji. Służy do tego doskonale opracowany i łatwy w zastosowaniu Firestone QuickSeam Tape System. Od czasu pierwszego zastosowania w 1987 roku, do dnia dzisiejszego zużyto miliony metrów bieżących taśmy Firestone QuickSeam Tape.

Taśma łączeniowa Splice Tape

Taśma Quick Seam Splice Tape to niezbędny element systemu pozwalający na szybkie, szczelne i wytrzymałe połączenie arkuszy membran EPDM firmy Firestone. Jest to taśma szerokości 76 mm, gdzie lepiszcze naniesione są na laminowany papier.

Sposób użycia: Powierzchnia folii EPDM musi być zagruntowana preparatem Quick Prime Plus, przy użyciu packi Quick Scrubber. Używanie innych produktów jest niewskazane. Po nałożeniu taśmy na zagruntowaną powierzchnię należy docisnąć ją wałkiem.

Szerokość [cm]: 7,62 cm (3”)

Długość [mb]:  30,50 mb / rolka – istnieje możliwość zakupu na metry bieżące.

Zużycie wytrawiacza Quick Prime Plus: 15,25 mb/litr

EPDM Form Flash Firestone Blue Gaden

Taśma Form Flash

Elastyczna taśma Quick Seam Form Flash przeznaczona jest do wykonywania drobnych napraw membrany EPDM firmy Firestone oraz wykańczania detali, np.: obróbki przy przepustach rurowych, narożniki wewnętrzne i zewnętrzne zbiorników. Taśma szerokości 229 mm lub 305 mm składa się z EPDM i warstwy samoprzylepnej Quick Seam Splice Tape na całej jej powierzchni. Łączy się ją stosując QuickPrime Plus i packę QuickScrubber.

Grubość [mm]: 1,22 mm

Szerokość [mm]:  229, 305 mm

EPDM SA Flashing Firestone Blue Gaden

Taśma SA Flashing

Taśma Quick Seam SA Flashing to zwulkanizowana geomembrana EPDM połączona z warstwą taśmy Splice Tape. Głównym zastosowaniem taśmy jest wykonywanie napraw geomembrany EPDM.

Szerokość [mm]:  457 mm

Wytrawiacz (klej) Quick Prime Plus

Przeznaczony jest do oczyszczenia i wytrawienia (klejenia) powierzchni membrany, przy łączeniu poszczególnych arkuszy membran EPDM ze sobą przy użyciu  produktów serii Quick Seam (Splice Tape, FormFlash, SA Flashing), czy też przy wykańczaniu poszczególnych detali. Quick Prime Plus aktywuje powierzchnię membrany i pozwala na  połączenie EPDM. Preparat ten nakłada się przy pomocy packi pokrytej filcem – Quick Scrubber.

Sposób użycia: Quick Prime Plus powinien być nałożony na membranę za pomocą Quick Scrubber, ruchami wzdłuż powierzchni łączenia. Należy pozwolić na całkowite wyschnięcie Quick Prime Plus, gdyż zawiera on rozpuszczalnik, który jest tylko nośnikiem substancji wytrawiającej i nie jest on potrzebny do wulkanizacji (odparuje). Pełne odparowanie rozpuszczalnika w zależności od warunków atmosferycznych zajmuje do 10 minut. Powierzchnia na którą nakładany jest Quick Prime Plus musi być sucha, czysta, wolna od obcych materiałów. Preparat należy dokładnie wymieszać przed użyciem.

Opakowanie: puszka 0,95 litra, 3,78 litra, 11,36 litra

Wydajność: około 15,25 mb z 1 litra przy szerokości łączenia 7,62 cm (3”)

EPDM Klej Bonding Adhesive Firestone Blue Gaden

Klej kontaktowy Bonding Adhesive

Klej Bonding Adhesive wykonany jest na bazie rozpuszczalnika, gdzie rozpuszczalnik jest nośnikiem substancji klejącej. Klej przeznaczony jest do trwałego i pewnego łączenia arkuszy membrany EPDM z różnymi rodzajami podłoża: beton, metal, drewno, szkło i inne nie gumowe powierzchnie.

Sposób użycia: Klej Bonding Adhesive powinien być nakładany na równą, czystą i gładką powierzchnię. Klejem powinny być pokryte dwie klejone powierzchnie. Do nakładania kleju Bonding Adhesive należy używać wałka odpornego na rozpuszczalnik. Po nałożeniu kleju należy odczekać do czasu, aż odparuje rozpuszczalnik, gdyż jest on tylko nośnikiem. Przed połączeniem klejonych ze sobą powierzchni należy sprawdzić, czy rozpuszczalnik odparował. Po połączeniu ze sobą powierzchni należy je do siebie docisnąć przy pomocy wałka lub szczotki.

Opakowanie: puszka 10 litrów; 19 litrów 

Wydajność: 2-3 m2/ z 1 litra 

Preparat do czysczenia Splice Wash

Splice Wash jest specjalnym rozpuszczalnikiem służącym do przygotowania i czyszczenia geomembrany EPDM. Można go także stosować do oczyszczenia folii z zabrudzeń spowodowanych preparatem Quick Prmie.

EPDM Lap Sealant Firestone Blue Gaden

Uszczelniacz Lap Sealant HS

Służy do uszczelnienia przed wodą i brudem niezwulkanizowanych krawędzi połączenia membrany EPDM z taśmą Quick Seam FormFlash lub z łatą wykonaną z membrany EPDM w miejscu wulkanizacji taśmy czy też łaty.

Sposób użycia: Lap Sealant nanosi się pistoletem do silikonu wzdłuż wyeksponowanej, niezwulkanizowanej krawędzi produktów Quick Seam, np. ścięta taśma Form Flash. Nadmiar uszczelniacza usunąć.

Wydajność: 6-7 mb/ 1 tuba

EPDM Water Block Firestone Blue Gaden

Uszczelniacz Water Block

Uszczelniacz Water Block służy do doszczelniania połączeń mechanicznych tj. przepusty, szpilki, pręty itp. 

Sposób użycia: Nanosić na oczyszczone powierzchnie, zaraz przed połączeniem mechanicznym. Łączenie mechaniczne dociska usczelniacz, po czym działa on jak uszczelka. UWAGA: Water Block nie jest odporny na promienie UV. W miejscach odsłoniętych należy do zabezpieczyć dodatkowo uszczelniaczem Lap Sealant.

Wydajność: 3 mb z 1 tuby 

Packa z filcem Quick Scrubber

Służy do nakładania wytrawiacza QuickPrime Plus na powierzchnię łączeń. Filc pozwala na jednoczesne oczyszczenie powierzchni membrany i nałożenie równomiernej ilości wytrawiacza.

EPDM Wałek silikonowy Firestone Blue Gaden

Wałek silikonowy Quick Seam

Wałek silikonowy QuickSeam szerokości 50 mm służy do wykończenia membrany z produktami QuickSeam. Wałek dociska powierzchnie do siebie zapewniając odpowiedni styk powierzchni na całym łączeniu.

EPDM Pipe flashing Firestone Blue Gaden

Kołnierz rurowy Pipe Flashing

Jest gotowym elementem pozwalającym na obrabianie przejść rurowych o średnicy od 25 do 150 mm. Kołnierz posiada u podstawy laminat wykonany ze Splice Tape.

Sposób użycia: Kołnierz należy przyciąć na odpowiedniej wysokości, zależnie od obrabianej średnicy rury. Po nałożeniu na element pozostaje zamontowanie w górnej części opaski dociskowej (dostarczanej z kołnierzem) i nałożenie uszczelniacza Lap Sealant.

Tabela wydajności akcesoriów QuickSeam Firestone

Tabela wydajności EPDM Firestone