Pytania ogólne

EGO jest częścią Niemieckiej firmy produkcyjnej założonej w 1993 roku. Zatrudnia ona ponad 7 000 osób. Roczna produkcja wynosi około 10 milionów produktów, które są sprzedawane w ponad 30 000 punktach sprzedażowych, w 65 krajach na całym świecie.

Solidna konstrukcja, najwyższej jakości materiały i łatwość obsługi gwarantują długi czas użytkowania i komfort pracy zarówno przez hobbystów jak i profesjonalistów. Najnowsza technologia bazująca na 56V akumulatorach, które powstał na specjalne zamówienie firmy EGO Power+ pozwala na uzyskanie porównywalnych a nawet wyższych osiągów od sprzętów spalinowych.

Każda z baterii zasilana jest mocą 56V i pasują do każdego urządzenia z asortymentu EGO Power+. Wyróżniamy akumulatory o pojemnościach 2,5Ah, 5 Ah, 7Ah i 10 Ah co wpływa na długość pracy urządzeń.

Solidne wykonanie, długość gwarancji, najwyższej jakości materiały, najmocniejsze na rynku akumulatorowym baterie, idealnie wyważone sprzęty. ponadto wszystkie części naprawcze EGO Power+ są wymienne, dzięki czemu nie musimy wymieniać całe części a jedynie pojedyncze elementy.  

Innowacja związana z ochroną środowiska jest nie tylko w produktach, które opracowuje marka EGO Power+, ale także w sposobach działania i miejscach pracy. W 2004 roku zostały wykonane zielone dachy o powierzchni 75 metrów kwadratowych na ośrodku badawczo-rozwojowym. Pozwoliło to zaoszczędzić rocznie równowartość 20 litrów gazu na metr kwadratowy. Na dachu Green Power Industrial Park znajduje się 2-megawatowa elektrownia fotowoltaiczna. Energia, którą generuje ona w skali roku, znana jako „niebieski dach”, pozwala zaoszczędzić równowartość 755 ton węgla, a także obniżyć emisje dwutlenku siarki o 50 ton i dwutlenku węgla o 1677 ton rocznie. Green Power Industrial Park wykorzystuje również najnowsze technologie w zakresie ogrzewania gruntowego, klimatyzacji i magazynowania wody. Sam system ogrzewania gruntowego oszczędza rocznie 1 milion kWh energii elektrycznej, co odpowiada 378 tonom węgla. Zmniejszenie emisji dwutlenku siarki o około 25 ton i dwutlenku węgla o 839 ton rocznie.

Tak. Oferujemy trzy możliwości testowania sprzętu. Pierwsza polega na udostępnieniu naszych produktów do samodzielnego przetestowania we własnym ogrodzie. Drugi wariant polega na sprawdzenia produktów pod czujnym okiem naszego specjalisty.  Ostatnia propozycja to zakupienie sprzętu i testowanie go przez okres 30 dni. Jeżeli uznasz, że sprzęt nie spełnia oczekiwanych wymagań, przysługuje Ci prawo zwrotu a my do 14 dni zwrócimy Ci środki. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu się z naszym przedstawicielem: m.michalkiewicz@wodawogrodzie.pl.

Gwarancja jest uzależniona od sposobu użytkowania baterii. Dzielimy ją na gwarancję podczas użytkowaniu hobbystycznego, która wynosi 3 lata natomiast dla użytkowania komercyjnego jest ona różna w zależności od sprzętu. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku poniżej.

Gwarancja na urządzenia akumulatorowe do użytku hobbystycznego wynosi 5 lat natomiast przy użytkowaniu komercyjnym zależy od rodzaju sprzętu. Podobnie jak w przypadku baterii szczegółowe informacje znajdują się w załączniku poniżej.

Marka EGO Power+ oferuje najwyższej jakości sprzęty akumulatorowe dzięki którym praca jest wygodna, pozbawiona oparów silnika spalinowego oraz hałasu. Produkty mają zastosowanie głównie w pracach ogrodowych jak pielęgnacja czy zakładanie ogrodów, ale z powodzeniem można wykorzystywać na innych płaszczyznach. Asortyment jest corocznie poszerzany ze względu na intensywny rozwój marki i produkcje nowych urządzeń akumulatorowych. Sprzęt jest dedykowany dla użytkowników hobbystycznych i jak profesjonalistów.

Proces gwarancyjno-reklamacyjny przebiega w następujących etapach:

  1. Zgłoszenie uszkodzenia/ usterki sprzedawcy
  2. Przyjęcie zgłoszenia przez sprzedawcę
  3. Spakowanie produktu do fabrycznych opakowań przez klienta
  4. Odbiór towaru (urządzeń) przez kuriera
  5. Wykonanie prac serwisowych
  6. Dostarczenie naprawionego sprzętu pod wskazany adres przez klienta

W okresie gwarancyjnym uzależnionym od sposobu wykorzystywania urządzeń, kupujący nie ponosi żadnych opłat wynikających z prac serwisowych oraz kosztów transportu urządzeń (z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych). Za bezpodstawne zgłoszenia reklamacyjno-gwarancyjne, które zostaną stwierdzone przez serwisanta, koszt ponosi osoba zgłaszająca- klient.

 

 

Tak (z wyłączeniem baterii 12V do trymera ogrodowego).

Utylizacją zużytych baterii zajmuje się firma zewnętrzna. Jeżeli zaistnieje taka konieczność- zgłoś to do sprzedawcy.

Większość urządzeń z wyłączeniem dmuchaw posiada specjalne pojedyncze lub podwójne blokady. Zapewniają one pełne bezpieczeństwo użytkowania zarówno dla dzieci jak i dla operatora sprzętu.

 

Stelaż plecakowy powstał z myślą o wielogodzinnej pracy w ogrodzie.  Jego zdaniem jest odciążenie operatora poprzez przeniesienie ciężaru baterii na plecy co znacząco wpływa na jakość komfort pracy. Wygodne szelki pozwalają na dopasowanie stelażu do kształtów ciała dzięki czemu staje się on wręcz nieodczuwalny. 

Kosiarki

tak, jest uzależniona od modelu kosiarki.

Tak, każdy z modeli jest w nie wyposażony.

Tak, w przypadku kosiarek LM1701E, LM1701E-SP i LM1903E-SP istnieje możliwość zakupienia zestawu do mulczowania ABP1700 i ABP1900.

Dół kosiarki można myć wodą bieżącą natomiast górna część korpus jedynie delikatnie spryskać.

Tak, wszystkie kosiarki z wyłączeniem kosiarki LM1701E, są wyposażone w napęd.

Kosiarki pozbawione są substancji płynnych więc nie dojedzie do wycieków i zalania silnika a więc można kosić przy dowolnym nachyleniu.

Dzięki składanemu uchwytowi i temu, że kosiarka jest pozbawiona płynów np. olej, paliwo istnieje możliwość przechowywania i transportu w pionie bez możliwości uszkodzenia. Zajmuje wtedy o 60% mniej miejsca niż standardowe kosiarki. Ponadto niska waga kosiarki przekłada się na łatwiejszy transport.

Podkaszarki

Nie, 3-ramienne ostrze pasuje do 6 modeli podkaszarek: STA1500 i BC3800E, BCA1200, St1530E, STX3800, BCX3800.

Teoretycznie tak, ale producent zaleca stosowanie dedykowanych produktów.

Podkaszarka nie posiada dodatkowych akcesoriów, jedynie jest wyposażona w fabrycznie zamontowaną żyłkę. Jeżeli klient nie posiada innych produktów EGO Power+ powinien dokupić baterię oraz ładowarkę. Istnieje również możliwość zaopatrzenia się w pasek, szelki albo dla lepszego komfortu pracy. Możemy też wykorzystać stelaż plecakowy, który odciąży operatora.

Jest to funkcja automatycznego nawijania żyłki na głowicę w modelu ST1510E.

Nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu nie posiadaj dodatkowych akcesoriów. Jeżeli klient nie posiada innych produktów EGO Power+ powinien dokupić baterię oraz ładowarkę. Istnieje również możliwość zaopatrzenia się w stelaż plecakowy, który przerzuca ciężar baterii na plecy odciążając operatora.

Na etapie produkcji ostrza są wycinane metodą laserową natomiast ostrzone odbywa się przy użyciu diamentu.

Oferujemy nożyce z ostrzem o długości od 51 cm do 75 cm.

Tak, obrotowa rącza występuję przy 2 modelach HT6500E i HT5100E.

Piły łańcuchowe

Piła łańcuchowa nie posiada dodatkowych akcesoriów. Jeżeli klient nie posiada innych produktów EGO Power+ powinien dokupić baterię oraz ładowarkę. Istnieje również możliwość zaopatrzenia się w stelaż plecakowy, który przerzuca ciężar baterii na plecy odciążając operatora.

Istnieje możliwość dokupienia wymiennej prowadnicy oraz łańcucha.

Regulacja łańcucha odbywa się wewnątrz urządzenia za pomocą pokrętła umieszczonego na bocznej ścianie korpusu piły. Nie są potrzebne do tego dodatkowe narzędzia jak śrubokręt czy klucz.

W światła LED jest wyposażona jedna z pilarek CS1800E.

Multi-Tool

Zestaw MULTI-TOOL dodatkowo posiada pasek, baterie 5.0Ah i ładowarkę. Istnieje również możliwość zaopatrzenia się w szelki lub stelaż plecakowy, który przerzuca ciężar baterii na plecy odciążając operatora.

Tak, można dokupić każdą końcówkę osobno.

Dostępne są następujące elementy: pilarka, dwie zamiatarki (łopatkowa i szczotkowa), kultywator, krawędziarka, podkaszarka, nożyce do żywopłotu oraz przedłużka ramienia urządzenia.

W światła LED jest wyposażona jedna z pilarek CS1800E.

Dmuchawy

Dmuchawa nie posiada dodatkowych akcesoriów. Jeżeli klient nie posiada innych produktów EGO Power+ powinien dokupić baterię oraz ładowarkę. Istnieje również możliwość zaopatrzenia się w stelaż plecakowy, który przerzuca ciężar baterii na plecy odciążając operatora (z wyłączeniem zestawu dmuchawy plecakowej LB6002E w której znajduje się ładowarka).

Dmuchawy EGO nie posiadają funkcji odkurzania.

Dmuchawa może znaleźć swoje zastosowanie np. do czyszczenia sprzętu ogrodowego np. kosiarki, przedmuchiwania rynien, osuszania samochodów z wody (wielu profesjonalistów z branży detailing-owej wykorzystuje dmuchawę w swoich działalnościach). Ponadto dmuchawa EGO jest w stanie poradzić sobie z zalegającą cienką warstwą lodu lub śniegu na tarasie, balkonie, chodniku. Umiejętne użytkowanie dmuchawy pozwala na pozbycie się np. liści czy niewielkich gałązek z rabaty żwirowej lub trawnika.

Tak, użytkownik ma możliwość dopasowania siły podmuchu do swoich potrzeb. Regulacja odbywa się poprzez manetkę dmuchawy (przycisk włączający).